Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

Buna ziua!Am primit TP in 1997,in care mi sa trecut un teren pe care am acte vinzare cumparare din 1972! Terenul pe care l-am revendicat de drept in 91 si trebuia trecut in titlu, a fost dat altei persoane in 95! Cine plateste aceste abuzuri?
Pe acel teren din 1972 am acte de vinzare cumparare,nu la-am vindut.Terenul care l-am revendicat in 91 este scris in rolul agricol ,a apartinut tatalui meu!
~ Conținut șters la cerere ~
Pe proprietate este deja de mult timp constructie!
primaria e responsabila.promovati o actiune in instanta.
=D>...interesant. Constructia cui apartine? Eu cred ca a dat norocul peste dvs. si nu realizati. Consultati neaparat un avocat care sa va sustina cauza.
ContSters7431, utilizator