Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Ma intereseaza daca pot primi fonduri europene ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Ma intereseaza daca pot primi fonduri europene neramburasbile

Bna ziua vreau sa stiu daca pot primi fonduri ue neramburasbile pt.cumpararea unui spatiu pentru a deschide un atelier de productie publicitara? Si pt a achizitiona masinariile de care am nevoie pt.a produce benare, afise reclame,etc si aparatura necesara. Ce trebuie sa fac? Va multumesc
(0. In mediul urban este necesar sa existe o firma cu minim 1 an integral de activitate)
1. Cumparare spatiu - nu (constructie spatiu pe terenul apartinand firmei - da).
2. Achizitie echipamente - da.
3. Ce e de facut - nu mare lucru, v-ati gandit prea tarziu si deocamdata operatiunile care ar finanta asa ceva in mediul urban cu finantare 100% s-au inchis. Cel mai devreme la anul, in mediul rural, se poate si cu firma noua, dar finantare maxim 70%.