avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 108 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Ma intereseaza daca pot primi fonduri europene ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Ma intereseaza daca pot primi fonduri europene neramburasbile

Bna ziua vreau sa stiu daca pot primi fonduri ue neramburasbile pt.cumpararea unui spatiu pentru a deschide un atelier de productie publicitara? Si pt a achizitiona masinariile de care am nevoie pt.a produce benare, afise reclame,etc si aparatura necesara. Ce trebuie sa fac? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Holda Finance , Consultant credite si finantari 16:18, 30 Octombrie 2010
(0. In mediul urban este necesar sa existe o firma cu minim 1 an integral de activitate)
1. Cumparare spatiu - nu (constructie spatiu pe terenul apartinand firmei - da).
2. Achizitie echipamente - da.
3. Ce e de facut - nu mare lucru, v-ati gandit prea tarziu si deocamdata operatiunile care ar finanta asa ceva in mediul urban cu finantare 100% s-au inchis. Cel mai devreme la anul, in mediul rural, se poate si cu firma noua, dar finantare maxim 70%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene firmă organizări evenimente Rares gabriel Rares gabriel Buna ziua,pot sa accesez fonduri pt a deschide o firma pt organizari evenimente ???(si ar trebuie sa am spatiu....ceva inainte de a depune dosarul).ms (vezi toată discuția)
Accesare fonduri structurale valeriaswiso valeriaswiso Pot accesa finantare din fonduri structurale pentru : INTREPRINDERE MICA ; Cod CAEN al activitatii principale : 4399 - Alte lucrari speciale de ... (vezi toată discuția)
Fondurile europene -- sunt disponibile pentru start-up? Sov Consulting Sov Consulting Raspunsul este: pentru anumite afaceri si in anumite conditii fondurile europene sunt disponibile si unor societati comerciale noi (fara activitate economica ... (vezi toată discuția)