avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Iesire din asociatia de propietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Iesire din asociatia de propietari

cum se poate iesi din asociatia de propietari?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:39, 30 Octombrie 2010
Se poate iesi din vechea asociatie de proprietari prin divizare, infiintand una noua, mai mica, pana la nivel de scara.
Daca va intereseaza iesirea din asociatia de proprietari ca si membru al acesteia,se realizeaza prin cerere adresata presedintelui de asociatie in care solicitati renuntarea la calitatea de membru in cadrul acelei asociatii de proprietari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu mai vreau să fac parte dintr-o asociație de proprietari Mădă yna Mădă yna Bună ziua! Doresc să aflu dacă există vreo lege prin care eu sunt obligată să fac parte dintr-o asociație de proprietari. Motivul pentru care nu mai ... (vezi toată discuția)
Asociatia de proprietari ancutamarietabumbas ancutamarietabumbas buna ziua recent am cumparat un ap intr-un bloc unde mai exista asociatie de proprietari. ce trebuie sa fac ca sa ies di asociatie? multumesc! (vezi toată discuția)
Asociatie noua, datorii vechi Nickolai Nickolai Poate noua asociatie de proprietari sa-mi conditioneze livrarea apei reci de datoria la vechea asociatie de locatari. Mentionez ca sunt probleme cu banii la ... (vezi toată discuția)