Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sesizare itm
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sesizare itm

patroana firmei la care am lucrat cu contract de munca refuza a-mi garantia si bani pe concediu...ce a-s putea face?
cum sa va garanteze? din ce spuneti nu mai lucrati pentru dansa. puteti insa dati angajatorul in judecata.
Actiune in instanta pentru plata drepturilor salariale. Competenta instantei in litigiile de munca apartine tribunalului in raza caruia aveti domiciliul, iar actiunea este scutita de plata taxei de timbru.
Depuneti o sesizare la ITM si/sau introduceti o actiune in instanta impotriva angajatorului (actiunea se depune la Tribunalul judetean in a carui raza aveti domiciliu; actunea este scutita de plata taxelor judiciare).