Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Medicina sau Drept?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Medicina sau Drept?

sunt elev in clasa a XII-a si am o problema. imi plac dreptul si medicina legala dar HABAR N-AM ce sa aleg! Exista cumva vreo sansa sa fac medicina legala la facultatea de drept?
filipc, utilizator
Medicina legala.
Dati cu banul!
Oricum....medicina implica o raspundere mult mai mare si o munca pe masura....plus ca necesita mult mai multi ani de invatatura!(facultatea plus rezidentiatul)
:D
si pot sa ajung medic legist daca fac facultatea de drept?
fac. de medicina, specializarea medicina legala
Nu poti fii medic legist fara fac.de medicina, insa daca alegi dreptul la an.4 faci si medicina legala...