Forum Discuţii juridice Executare silită srl
Discuție deschisă în Executare silită

srl

buna ziua ,
va rog sa ma ajutati cu un raspuns in urmatoarea situatie.:
se suspenda activitatea unui SRL , iar dupa aceea i se comunica o sentinta in baza OUG 5/2001 ca are de plata un debit si o suma mai mare decat debitul .
- se poate executa silit o societate cu activitatea suspendata?

Bineinteles ca se poate. Inclusiv se poate cere insolventa, in conformitate cu Legea nr. 85/2006.