Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... curs de puericultura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

curs de puericultura

Buna ziua, am un tatic care a facut cursul de puericultura si vrea sa compenseze cele 10 zile ale cursului cu cele 5 zile pt nasterea copilului, intrebarea mea este daca trebuie sa faca o cerere si daca da, cum trebuie sa sune aceasta.
Va multumesc
Am postat mai sus din legea concediului paternal. El se acorda la cererea salariatului, de aceea este necesara acesta cerere.

Repet
Solicitarea pentru acordarea concediului paternal se adreseazã în scris conducerii unitãtii în care tatãl îsi desfãsoarã activitatea, în primele 8 sãptãmâni de la nasterea copilului.
Ank27, utilizator