Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... regulament de ordine interioara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

regulament de ordine interioara

Regulamentul intern al unei societati cu 30 de angajati trebuie verificat si aprobat de catre o institutie sau comisie abilitata sau este suficienta semnatura administratorului?
Va Multumesc!
Nu, dar recomanda sa va consultati cu cei e la protectia muncii sa nu fie vreo problema in scrierea lui.
Regumanetul intern este un document intern si trebuie aprobat de administrator, nu de cineva din exteriorul societatii. Toti angajatii trebuie sa ia la cunostinta de reglementarile regulamentului intern. Gasiti in codul muncii exect ce trebuie sa contina acest regulament.
Trebuie semnat de Administrator si semnat de luare la cunostiinta de catre angajati.