Forum Discuţii juridice Executare silită datoare da nu stiu pt ce
Discuție deschisă în Executare silită

datoare da nu stiu pt ce

am primit acasa o instiintare de plata de la firma creditexpretss prin care sunt anunta ca sunt datoare cu 460 ron si scrie datori medic familie.ma gandesc ca sunt de la niste reviste pe care le am cumparat.problema este alta eu nu stiu daca mai am chitantele cu care eu am platit la posta pt ridicarea lor.as dori daca cineva ma poate ajuta sa ma mai linistesc.multumesc
Creditexpress este o firmă care desfășoară activități de colectare de debite. Asta înseamnă că dumneavoastră aveți datorii față de cineva și prin această firmă persoana respectivă încearcă să recupereze datoria de la dumneavoastră. Dar ce datorii puteți avea față de medicul de familie?!!!
frau a scris:

am primit acasa o instiintare de plata de la firma creditexpretss prin care sunt anunta ca sunt datoare cu 460 ron si scrie datori medic familie.ma gandesc ca sunt de la niste reviste pe care le am cumparat.problema este alta eu nu stiu daca mai am chitantele cu care eu am platit la posta pt ridicarea lor.as dori daca cineva ma poate ajuta sa ma mai linistesc.multumesc

foarte probabil or sa revina cu un telefon prin care va "instiinteaza" ca daca dati macar 100 ron (sau 50, cat puteti) or sa anuleze toata datoria:)) ... s-a umplut tara de escroci, si nimeni nu face nimic... ignorati-i!
B-)
Nu va faceti probleme, daca adresa nu v-a fost trimisa cu confirmare de primire nu o luati in seama, este ceva neoficial , cineva vrea sa va intimideze sa-i platiti niste datorii doar de el stiute.