Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Infiintare Asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Infiintare Asociatie de proprietari

Buna ziua,
Am doua intrebari:
1. Care este durata de valabilitate a unui acord de asociere in vederea constituirii unei asociatii de proprietari? (acordul de asociere a fost incheiat, semnat, legalizat, dar nu s-a constituit asociatia)
2. Se poate transforma o asociatie care nu este de proprietari, dar cuprinde toti proprietarii dintr-un condominiu, in asociatie de proprietari pentru acel condominiu?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
@ s.c. serv ad loc : am gasit EXACT ce-mi trebuia. Va multumesc inca o data.