Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Incadrare IMM
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Incadrare IMM

Intreprinderea A detine 90% parti sociale in intreprinderea B si 90% in intreprinderea C, Intreprinderea C este inchisa (nu mai functioneaza). Cum se calculeaza Cifra de afaceri .etc.... pentru incadrarea in IMM a intreprinderii A ?
Prin insumarea datelor respective din situatiile financiare anuale corespunzatoare. Chiar daca C este "inchisa" presupun ca inseamna suspendata, tot depune bilant.

Daca "inchisa" inseamna radiata, atunci A nu mai detine nimic la C, caci C nu mai exista.
Multumesc