Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident rutier cu vatamare corporala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident rutier cu vatamare corporala

in luna septembrie a acestui an am fost implicat intr-un accident rutier,mai bine spus intr-un cartambol de 4 masini,masina mea un vw golfv 2005tdi fiind proiectata de a 3 masina intr-un sant de 3 metri.Am copie dupa rca vinovatului si urmeaza cercetarile.Din acest accident masina este dauna totala iar sotia mea fiind pasagera avind certificat IML40-45zile de ingrijiri medicale fara spitalizare.As dori sa stiu la cit as putea primi de la asigurari pentru dauna totala si ce daune ar putea primi sotia mea ,daca ati putea sa-mi spuneti si suma .VA MULTUMESC ANTICIPAT!
:((
Dvs si sotia aveti posibilitatea sa va constituiti parti civile in dosarul intocmit la urmarirea penala,iar daca dosarul va ajunge in instanta de judecata,va puteti constitui parti civile pana la citirea rechizitoriului.
Radu Gabrian, Mediator