Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Fonduri NERAMBURSABILE - Accesare - Conditii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Fonduri NERAMBURSABILE - Accesare - Conditii

Ma numesc Galan Viorel, si doresc sa deschid o societate, respectiv o afacere. Cum pot face rost de fonduri pentru a-mi face debutul afacerii ? Am auzit o idee despre a accesa fondurile nerambursabile ! Imi puteti oferi va rog cateva sfaturi despre ce si cum as putea sa fac ... ?
Exista oportunitati destul de restranse pentru finantarea unor afaceri nou-infiintate - si acestea depind de mai multe conditii. Unde doriti sa va deschideti firma (mediul urban/ mediul rural)? In ce domeniu? Ce varsta aveti? Aveti surse de finantare proprii, la care sa se adauge finantarea nerambursabila?
Pe romaneste, daca nu ai o suma oarecare (maricica) de bani l inceput nu te descurci.