Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cazier fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cazier fiscal

ce insemana cazier fiscal si de unde se poate opta?
Se emite de catre administratia financiara ( fisc).
In cazierul fiscal apar pedepse pt fapte prevazute de legislatia fiscala ( de ex. daca ati fost administrator de firma si ati fost condamnat pt evaziune fiscala).
ce intelegeti prin : "se poate opta" ?
Va referiti ca cazierul unei firme sau al unei persoane fizice ?
Ma referam la cazierul fiscal al unei persoane fizice, si as dori sa stiu unde pot sa fac?
aveti aici :
[ link extern ]

modelul de cerere care trebuie completat si depus la unitatea fiscala competenta

si aici :
[ link extern ]
pe pagina a doua , despre procedura ( va mai trebuie copie act indentitate, se achita o taxa ... etc )