avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dau statul in judecata pentru reducerea cu 15% a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dau statul in judecata pentru reducerea cu 15% a indemnizatiei de crestere a copilului

Buna ziua , va rog sa-mi spuneti ce sanse de castig am daca dau statul in judecata pt reducerea cu 15% a indemnizatiei de crestere a copilului ! Beneficiez de indemnizatia de 85 % din venit incepand cu 01.01.2010 iar din iulie 2010 cu 15% mai putin , conform HG. Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Mihaiela Dragomir , Avocat 13:14, 26 Noiembrie 2010
da aveti sanse foarte mari;
Sunt drepturi pe care vi le-ati castigat .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil Elisabeta C. Elisabeta C. Voi beneficia de prevederile legislatiei actuale privind cuantumul indemnizatiei si durata concediului maternal (copil nascut pe 22 sept. 2010) si stiu ca de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil alex6_nicole alex6_nicole buna ziua,va rog sa-mi spuneti si mie daca din acest an indemnizatia pentru crestera copilului aflata deja in plata va reveni a 85% din salariu ,deoarece din ... (vezi toată discuția)
S-a majorat indemnizatia de crestere a copilului?! vevy vevy Sunt o mamica care a nascut anul trecut (2010) in 30 iunie -inante de \"taieri\"-. Am beneficiat temporar de 70% din media veniturilor din ultimele 12 luni ... (vezi toată discuția)