Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dau statul in judecata pentru reducerea cu 15% a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dau statul in judecata pentru reducerea cu 15% a indemnizatiei de crestere a copilului

Buna ziua , va rog sa-mi spuneti ce sanse de castig am daca dau statul in judecata pt reducerea cu 15% a indemnizatiei de crestere a copilului ! Beneficiez de indemnizatia de 85 % din venit incepand cu 01.01.2010 iar din iulie 2010 cu 15% mai putin , conform HG. Va multumesc !
da aveti sanse foarte mari;
Sunt drepturi pe care vi le-ati castigat .