Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sumal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sumal

buna seara,
va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu o problema. O firma de constructii care cumpara cherestea pentru consum trebuie sa se depuna ceva declaratii speciale pentru masa lemnoasa,Sumal??? Mentionez ca s-au cumparat aprox. 3mc care se folosesc ca si mat.de constructii la una dintre lucrari.
Va multumesc!
Nu. Sumalul se depune doar de cei care comercializeaza masa lemnoasa,cu autorizatie de la ITRSV ,avize si facturi cu fir,..etc.