Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general accident
Discuție deschisă în Contabilitate în general

accident

am avut si eu un accident ieri cineva nu a pastrat distanta regulamentara si s a tamponat in mine... a fost si o victima bunicul meu a fost transportat la spital pt niste dureri la piept si spate...i a dat drumu acasa si tratament 7 zile... domnul care m a tamponat are asigurare la euroins... nici un sevice din oras nu vrea sa ma primeasca cu asigurare de la ei k sunt rauplatnici si nici nu vor sa auda de euroins... eu ce pot face ca sa imi repar masina repede si calumea?
Buna ziua !
Cred ca in asemenea situatie , termenul de repede nu- si are locul.
Va sfatuiesc sa sesizati ANPC, in sensul in care euroins nu va intocmeste dosar de daune si nu va asigura reparatia autovehiculului si deasemeni, sa introduceti o actiune in despagubiri firmei asiguratoare si vinovatului.
Cu stima !