Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Testare pentru angajare pe un post de RU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Testare pentru angajare pe un post de RU

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti la ce proba pot supune o persoana pentru un post IRU.
Cum pot sa-mi dau seama daca are cunostinte in domeniu, ce test pot sa-i dau?
Multumesc.
intocmiti un test cu intrebari legate de aspectele RU care va intereseaza. Il intrebati exact ce vreti sa vedeti daca stie.
daca sunteti multumit de raspunsuri inseamna ca stie. testul il puteti da la interviu.
bitu a scris:

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti la ce proba pot supune o persoana pentru un post IRU.
Cum pot sa-mi dau seama daca are cunostinte in domeniu, ce test pot sa-i dau?
Multumesc.

Simplu .. prin testarea persoanei se pot obtine informatiile cerute .... un test grila de 10, 15 sau mai multe intrebari din legislatia muncii ...
Cornel Vasile, Consilier juridic
~ Conținut șters la cerere ~