avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Testare pentru angajare pe un post de RU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Testare pentru angajare pe un post de RU

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti la ce proba pot supune o persoana pentru un post IRU.
Cum pot sa-mi dau seama daca are cunostinte in domeniu, ce test pot sa-i dau?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:20, 10 Decembrie 2010
intocmiti un test cu intrebari legate de aspectele RU care va intereseaza. Il intrebati exact ce vreti sa vedeti daca stie.
daca sunteti multumit de raspunsuri inseamna ca stie. testul il puteti da la interviu.
bitu a scris:

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti la ce proba pot supune o persoana pentru un post IRU.
Cum pot sa-mi dau seama daca are cunostinte in domeniu, ce test pot sa-i dau?
Multumesc.


Simplu .. prin testarea persoanei se pot obtine informatiile cerute .... un test grila de 10, 15 sau mai multe intrebari din legislatia muncii ...
Ultima modificare: Vineri, 10 Decembrie 2010
Cornel Vasile, Consilier juridic
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concurs pt ocuparea unui post de functionar public la o primarie!! ellenna2014 ellenna2014 Buna ziua! am si eu cateva intrebari legate de un concurs pt ocuparea unui post de functionar public intr-o primarie, la patrimoniu!! De obicei cate subiecte ... (vezi toată discuția)
Concurs functionar public - inspector asistent cryss15 cryss15 Vreau sa particip la un concurs scos de primarie pentru functia publica de executie 'inspector asistent' . Bibliografia este impresionanta :stunned: . As ... (vezi toată discuția)