Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Curs efectuat prin intermediul AJOFM
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Curs efectuat prin intermediul AJOFM

Buna ziua ! Sunt somera si m-am inscris la un curs prin intermediul AJOFM . Pentru o perioada de 6 saptamani vom efectua practica. Trebuie sa specific si cursul pentru care am optat si anume Lucrator Comercial. Practica o vom efectua la un market. 8 ore pe zi de luni pana vineri. Credeti ca ma puteti lamuri la urmatorul aspect ? Perioada aceasta se va considera vechime ? Se pune problema unei remunerari pentru aceasta perioada ? Astept raspuns. Va multumesc !
Deoarece sunteti somera, aceasta perioada este evidentiata ca si vechime in munca! Se intelege deci ca vechime intr-o perioada in care va "merge" vechimea...nu este posibil.
Cat priveste plata...pe perioada practicii..nu cred. Aveti contract cu firma respectiva? Ce prevede acel contract.? Acolo, este sau nu, stipulat acest aspect.