Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general fisa postului designer pag web
Discuție deschisă în Contabilitate în general

fisa postului designer pag web

Buna,am si eu nevoie de fisa postului pt designer pag web cod 411303.Multumesc.

Designer pagini web - Cod COR: 411303

Nivelul de instruire: 2 (studii medii)

Grupa de baza: 4113 - Operatori introducere, validare si prelucrare date
Operatorii introducere date realizeaza introducerea si prelucrarea datelor din documente (texte, imagini grafice), video, alte medii, pe echipamente electronice de calcul; gestioneaza suportii magnetici; raspund de conformitatea datelor introduse cu documentele primare.

Grupa minora: 411 - Secretari si operatori la masini de scris si de calcul

Secretarii si operatorii la masini de scris si de calcul noteaza prin stenografie texte dictate; dactilografiaza pe hartie, pe masini de prelucrare a textelor sau teleimprimanta; introduc date in masini electronice, perforatoare de cartele sau benzi speciale; opereaza cu masini contabile sau de calculat; pregatesc si transcriu corespondenta si documentele, respectand dispozitiile interne.

Subgrupa majora: 41 - Functionari de birou

multumesc.