Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... problema !! am nevoie de ajutor!!!!!
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

problema !! am nevoie de ajutor!!!!!

in data de 14 dec 2009 am fost la finante si am cerut radierea fiscala a unei masini la citire am constatat ca e valabila 30 zile lucratoare in acele zile am platit impozitul si nu aveam masina de plata .
saptamana trecuta am vz masina in alt judet cu nr mele si am gasit si proprietarul care, stupoare ,nu inscrisese masina pe numele lui .Circula cu masina inmatriculata pe numele meu.
costangy, utilizator
De ce nu mergeti la fisc si pe baza contractului de vanzare-cumparare radiati masina? Nu inteleg despre ce fisa fiscala este vorba.
o fisa de radiere fiscala valabila 30 zile dupa care isi pierde valoarea
daca dvs ati radiat-o de la administratie, nu mai aveti vreo legatura cu masina sau cumparatorul ei
Modul in care expuneti problema nu este destul de clar ceea ce da nastere unor intrepretari!
Va sugerez sa va expuneti problema mai concret. Ceva-mi scapa! Dupa radierea de la fisc ...v-ati prezentat la politie pentru radiere? Ce se intelege de aici:"am platit impozitul si nu aveam masina de plata ." Pai daca ati platit impozitul...inseamna ca erati inregistrat cu masina nu?