Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Ordin MFP – Modificari privind depunerea ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Ordin MFP – Modificari privind depunerea situatiilor financiare anuale

Ministerul Finantelor a pus in dezbatere publica un Ordin privind principalele aspecte legate de intocmirea si depunerea situatiilor financiare anuale si a raportarilor anuale la unitatile teritoriale ale Ministerului Finantelor Publice.

[ link extern ]

Subiectul a fost deschis si la Contabilitate in general, dar dra Magda nu l-a mutat in noul capitol deschis (multumim pentru rearanjari !, desi ar mai fi de munca ...)

Nu este de mirare cu ordinul acesta. Fiecare ministru a vrut sa semneze alt ordin decat predecesorul sau. Cam aceeasi Marie cu alta palarie.

Si - in sfarsit - au renuntat cu experimentul nefericit de depunere a bilantului la Registrul Comertului.
proiectul a devenit

Ordin MFP nr. 2870 din 23/12/2010
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 889 din 30/12/2010
privind principalele aspecte legate de întocmirea şi depunerea situaţiilor financiare anuale şi a raportărilor anuale la unităţile teritoriale ale Ministerului
Finanţelor Publice

[ link extern ]