Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... platesc cota parte de caldura daca nu am tevi prin ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

platesc cota parte de caldura daca nu am tevi prin apartament?

Daca am centrala termica de apartament, locuiesc la ultimul etaj si tevile prin care se racordau caloriferele la incalzirea centrala au fost taiate de la nivelul pardoselii, mai trebuie sa cotizez la incalzirea centralizata? Vecinii cu care am pereti laterali comuni au si ei centrale proprii, iar pe peretele dinspre casa scarii (in care nu exista calorifere) am facut izolatie termica.
In plus consider ca eu asigur izolare termica vecinului de dedesubt deoarece, chiar daca nu sint acasa mai multe zile, centrala asigura mentinerea a cel putin 5 grade in locuinta, lucru de care eu nu beneficiez deoarece deasupra eu nu am o alta incinta, iar daca vecinul de dedesubt ar lipsi o luna de iarna caloriferele lui ar fi inchise si as "pierde" caldura si prin pardoseala...
Asa @mihaelaadiana, jos cu inventatorii de taxe de la as. proprietari!
Nu ati pune mana pe ceva de citit - ma refer la oarece legislatie specifica pentru as. prop., dar va este usor sa scrieti pe forum asemenea bazaconii... Halal de noi!