Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal

stie cineva daca are vreo sansa noul cod penal si daca da cam pe cand ar putea intra in viguare?
In octombrie 2010 va intra in vigoare.
Sa mai discutat pe tema asta: www.avocatnet.ro/content/for...

Deci cand vrea presedintele mult iubit atunci va intra.
Scuze, am gresit octombrie 2011
:sorry:
pe ce bazeaza afirmatia dvs.? OMUCUCIOCANU

Ma gandeam asa.... si brusc mi-am adus aminte de faptul ca a fost votat si promulgat acest Cod Penal, dupa aceea mi-am adus aminte ca a fost si o sedinta CSM in care s-a dat o Hotarare in acest sens, si toate aceste acte converg spre OCTOMBRIE 2011.#-o#-o#-o
Da' nu mai stati la volan, mai cititi legislatia!