Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Beneficii revocabile in caz de demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Beneficii revocabile in caz de demisie

Are un angajator vreo metoda legala de a fixa niste beneficii de tipul pensii private / asigurare de viata pentru fidelizarea angajatilor de care acestia sa nu beneficieze in cazuri precum demisia (art 79), fondurile revenind la societate? Pensiile facultative de sub Pilonul III sunt ale aderentilor angajati.

Precizez ca angajatii vor sti de la inceput ca pierd beneficiile in cazul demisiei. Angajatorul doreste sa-si protejeze investitia de un act unilateral. Este posibil acest lucru?
eumarian, utilizator
din cite stiu nu exista un asemenea sistem in Romania.