Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Proiect: Garda Financiara si Autoritatea Nationala a ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Proiect: Garda Financiara si Autoritatea Nationala a Vamilor

Autoritatea Nationala a Vamilor si Garda Financiara vor fi desfiintate si vor functiona ca structuri in cadrul Agentiei Nationale de Administrare Fiscala (ANAF), conduse de cate un vicepresedinte cu rang de subsecretar de stat, se arata intr-un proiect de Ordonanta de Urgenta postat pe site-ul Ministerului Finantelor Publice (MFP). In cazul in care ordonanta va fi aprobata, vor fi infiintate opt directii de administrare fiscala regionale, ca structuri teritoriale ale ANAF.

[ link extern ]
Buna seara !
In principiu , nu este tocmai o idee rea , insa am mari dubii cu privire la modul in care o sa se puna in practica ....:O