Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN magazin electronice
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN magazin electronice

Buna ziua, as dori sa deschid un magazin de electronice, electrocasnice, jucarii. Produsele figureaza ca fiind second-hand, doresc sa le import si sa le vand prin intermediul magazinului dar si printr-un site (al magazinului). As dori sa stiu care sunt codurile CAEN care sa-mi autorizeze aceasta activitate. Va multumesc!
Daca marfa figureaza ca second-hand, pentru a o comercializa este pretabil codul :
4779 - Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine, iar pentru vanzarea pe net:
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Pentru import -export:
4690 - Comert cu ridicata nespecializat