avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN magazin electronice
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN magazin electronice

Buna ziua, as dori sa deschid un magazin de electronice, electrocasnice, jucarii. Produsele figureaza ca fiind second-hand, doresc sa le import si sa le vand prin intermediul magazinului dar si printr-un site (al magazinului). As dori sa stiu care sunt codurile CAEN care sa-mi autorizeze aceasta activitate. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 22:00, 24 Februarie 2011
Daca marfa figureaza ca second-hand, pentru a o comercializa este pretabil codul :
4779 - Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine, iar pentru vanzarea pe net:
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Pentru import -export:
4690 - Comert cu ridicata nespecializat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen vanzare haine second hand ralucadan ralucadan Buna ziua, Care este codul caen care trebuie trecut in statut ca si domeniu principal de activitate pentru vanzarea en-gros/cu ridicata a produselor second ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala import si comert online teodor_russu teodor_russu Buna ziua. O intreprindere individuala poate desfasura activitati de import electronice si electrocasnice din state UE si non UE si comercializarea acestora ... (vezi toată discuția)
Firma Voxaledana Voxaledana Buna ziua! Am o firma la care activitatea principala(pe certificatul de inmatriculare) este comert cu ridicata al pieselor si accesoriilor pentru ... (vezi toată discuția)