avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN popicarie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN popicarie

O firma are deschis un punct de lucru cu cod CAEN 5630, unde serveste bauturi alcoolice si sucuri. Ar vrea ridice si 2 piste de popice la acelasi punct de lucru, folosirea piste facandu-se contra cost. La ce cod Caen ar trebuie sa se incadreze in acest caz?
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 19:01, 6 Ianuarie 2011
Pistele de popice sunt considerate baze sportive.
Pentru aceasta activitate, trebuie sa aveti autorizata activitatea CAEN 9311, Activităţi ale bazelor sportive.
Aceasta clasa include:
- exploatarea spaţiilor de interior sau pentru evenimente sportive în aer liber (deschis închis, sau acoperite, cu sau fără locuri spectator):
 - fotbal, hochei, cricket, rugby
 - pentru pistele de curse auto, câine, cursele de cai
-piscine
- domeniul sporturilor de iarnă
- arene si stadioane
 -arene de hochei pe gheaţă
 -box
- arene de cursuri de golf
 piste de bowling
- organizarea şi funcţionarea unor evenimente în aer liber sau interior sport pentru profesionişti sau amatori de către organizaţiile cu facilitati proprii.

Aceasta clasa include gestionarea şi furnizarea de personal de a opera aceste instalaţii.

Aceasta clasa exclude:
- exploatarea teleschiuri, vezi 49.39
- închirierea de recreere şi echipament de sport, vezi 77.21
- activităţi de fitness, vezi 93.13
- activităţi de parc şi de plajă, vezi 93.29
Ultima modificare: Luni, 3 Ianuarie 2011
Marcel Mihalache, Avocat
Parerea mea e ca este pretabil codul 9329- Alte activitati recreative si distractive n.c.a.
Cod Caen 5610 Restaurant nu include si activitati de divertisment, respectiv popicarie?
Orice clasa din nomenclatorul CAEN are specificatii cu ce anume include acea clasa si ce exclude.
Daca vreti, mai cititi odata raspunsul meu, vedeti undeva activitate de restaurante?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce coduri caen sa aleg pt un srl-d Ral_uca Ral_uca Buna ziua, Pentru infiintarea unui SRL-D in vederea obtinerii de finantare nerambursabila (10 000 eur) as dori sa ma ajutati in alegerea codurilor CAEN ... (vezi toată discuția)
Activitati conform caen CataCatalin CataCatalin Buna ziua, am o societate nou infiintata, cu caen 7990 , si voiam sa stiu daca am voie sa desfasor activitati de organizari evenimente, la modul, baluri de ... (vezi toată discuția)
Cod caen concerte Cosminmuzic Cosminmuzic Buna ziua! Caut un cod Caen pentru organizare de concerte sau evenimente muzicale care sa între la categoria de servicii dau măcar un loc unde pot vedea cum ... (vezi toată discuția)