Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... procedura
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

procedura

va rog sa-mi raspunda si mie cineva la urmatoarea problema:X este condamnat la inchisoare cu suspendare un an,monent in care era in termenul de incercare pt o alta pedeapsa ,tot de un an,tot cu suspendare.
ce va face instanta?va revoca obligatoriu suspendarea si va da executare?daca da,cine face acest lucru si la cererea cui?
intreb toate astea pt ca in ultima hotarare nu se specifica nimic referitor la prima pedeapsa..
multumesc anticipat!
daca are fi fost aceeasi infractiune,sau legata de codul rutier,ar fi fost condamnat cu executare,si s-ar fi revocat suspendarea.

a mai primit o pedeapsa cu suspendare.