Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cheltuieli de judecata pentru divort si pentru partaj !
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cheltuieli de judecata pentru divort si pentru partaj !

Cheltuielile de judecata in cazul procesului de divort si de partaj pot fi cerute de catre o parte , in ce situatii ???
V-am raspuns prin exemple pentru a va fi mai usor sa intelegeti modul , cand si de ce se acorda cheltuielile de judecata.
Parte care cade in pretentii= parte care pierde procesul.
Culpa=vina ( de la vinovatie).
Acum ati inteles?:rolleyes:
Va multumesc foarte frumos !