Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Procura notariala
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Procura notariala

Am cumpatat o masina din Bulgaria ,am act de vinzare cumparare si procura notariala in bulgara ,pe numele meu ,si acum vreau sa vind masina . Cum procedez ce act trebui sa fac cu cel care cumpara masina .Multumesc
- procura notariala trebuie tradusa si apostilata in Romania, apoi faceti contractul de vanzare-cumparare.
Mergeti la un birou de traduceri si apostile sa va traduca documentul apoi cu cumparatorul la adm financiara pt intocmirea formalitatilor de radiere din partida dvsi trecerea in partida lui etc.