Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CUMPARARE AUTOTURISM PE SOCIETATE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CUMPARARE AUTOTURISM PE SOCIETATE

Am nevoie la firma de un autoturism.Este deductibila cheltuiala in 2011?
Multumesc
Conform O.U.G.117/2010 pentru modificarea si completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal si reglementarea unor masuri financiar-fiscale se mentine aplicarea masurilor de limitare a dreptului de deducere a TVA pentru achizitia de autoturisme si combustibili necesari functionarii acestora si pe parcursul anului 2011.

www.avocatnet.ro/content/art...
Cheltuiala se va amortiza treptat, TVA-ul nu este deductibil.