Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata somaj pentru PFI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata somaj pentru PFI

Buna ziua

Intrebarea mea este: PFI plateste contributia la somaj? Daca da, atunci in ce conditii beneficiaza persoana respectiva de somaj (trebuie sa demonstreze cu documente ca nu mai lucreaza?).
Restul darilor sunt clare.

Multumesc
Plata la somaj este optionala, nu este obligatorie.
:wave: