avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata somaj pentru PFI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata somaj pentru PFI

Buna ziua

Intrebarea mea este: PFI plateste contributia la somaj? Daca da, atunci in ce conditii beneficiaza persoana respectiva de somaj (trebuie sa demonstreze cu documente ca nu mai lucreaza?).
Restul darilor sunt clare.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: coltex , utilizator 16:53, 13 Ianuarie 2011
Plata la somaj este optionala, nu este obligatorie.
:wave:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii angajat pensionar financiarsafa financiarsafa Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca mai este valabila exceptia la plata contributiilor in cazul pensionarilor la limita de varsta care au doar un contract de ... (vezi toată discuția)
Somajul pfa VRABIE SIMONA VRABIE SIMONA Buna dimineata, Am si eu o intrebare am luat de curand un PFA si administartorul isi plateste singur darile catre stat si nu mai are alti angajati dar nu ... (vezi toată discuția)
Plata la casa de pensii si casa de sanatate ioana81 ioana81 buna ziua.Sotul meu lucreaza in calitate de persoana fizica autorizata( instructor auto),cotizeaza la casa de pensii pt. vechime si la CAS si as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)