Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general indemnizatia pntru cele 126 de zile de concediu ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

indemnizatia pntru cele 126 de zile de concediu prenatal

Buna seara !!!M-ar interesa sa stiu si eu cum se calc indemnizatia pentru cele 126 de zile de concediu prenatal si lauzie !!!!
in luna -iulie am avut total venituri brute 2162 lei
-august 1767
-septembrie 3246(am avut si prima de vacanta)
-oct 1824
-noiembrie 2009
-decembrie 1679
iar fluturasul din luna ianuarie arata avans (15 ianuarie)584 lei si lichidare (01 febr)584 lei adica exact salariul meu net atunci cand lucram la banca
Va rog sa scrieti si perioada medicalului, exacta si perioada lucrata, pe decembrie
Popa Adrian, Contabil
in decembrie am muncit pana pe data de 15 dec ,iar cu data de 16 am intrat in concediu de odihna .Salariul pe luna decembrie l-am luat integral in 15 decembrie si a fost ok .IN concediu prenatal am intrat incepand cu data de 03.01.2011 caci 01si 02. ianuarie au fost sambata si duminica
Nu inteleg cand este lichidarea lunii ianuarie 2011? pe 15 ianuarie? primiti banii in avans?

la noi si salariul si bonurile se dadeau pe aceiasi luna de exemplu ce am mucit intre 1 si 15 ale lunii ni se dadea pe data de 16 iar diferenta pe data de 01 a lunii urmatoare.deci eu acum in ianuarie ar fi trebuit sa iau banii pentru concediu prenatal caci de asta sunt asa nelamurita ...adica mi se par putini bani .DUPA CAT MA DUCE PE MINE CAPUL SI DUPA CALCULELE MELE AR FI TREBUIT SA AJUNG UNDEVA LA 1700-1800 LEI