Forum Discuţii juridice Achiziţii publice licitatii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

licitatii publice

Buna ziua, as vrea sa stiu si eu, unde pot gasi un model de oferta pentru prestari servicii pentru o licitatie publica. reprezint o societate nou infiintata si as vrea sa stiu daca pot gasi vreun model de oferta pentru aceste licitatii, sau trebuie sa creez eu oferta in functie de caietul de sarcini.

va multumesc
La ce va referiti mai exact cand spuneti oferta? La of. financiara sau la intreaga documentatie care constiutie per ansamblu oferta?
Daca este vorba de o licitatie publica organizata cf. OUG 34/2006, aprox. toate formularele va vor fi puse la dispozitie de autoritatea contractanta, mai putin propunerea tehnica pe care tr. sa o intocmiti dvs. si eventual ceva anexe la oferta financiara.
Urmariti anuntul publicat de autoritatea contractanta pe SEAP si veti gasi anexate formularele. (www.e-licitatie.ro)
Succes.
Cum v-a spus si colegul Jurist TM, formularele ptr. documentele de calificare va sunt puse la dispozitie de AC. Ptr. oferta financiara, in general vi se pune la dispozitie un model de formular la care vi se pot cere eventual si anexe.
Propunerea tehnică trebuie sa o intocmiti dvs., in general urmarind punct cu punct caietul de sarcini.