Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă drept juridic
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

drept juridic

s-au schimbat codul civil si penal?
Codul penal republicat in 1997 a fost modificat si completat prin legea 202/2010.
Mihaela Nevoie, Avocat
Daca va referiti la noile coduri, nu, inca nu au intrat in vigoare.
A aparut Mica Reforma, sub forma Legii 202/26.11.2010, care face referire atat la C.Civ. cat si la C. Penal. In ceea ce priveste noile coduri (Civil si Penal), urmeaza sa intre in vigoare, in luna noiembrie a acestui an.
gabrielagghe a scris:

A aparut Mica Reforma, sub forma Legii 202/26.11.2010, care face referire atat la C.Civ. cat si la C. Penal. In ceea ce priveste noile coduri (Civil si Penal), urmeaza sa intre in vigoare, in luna noiembrie a acestui an.

Unde scrie ca aceste Coduri vor intra in vigoare in luna noiembrie , atata timp cat nu exista adoptata Legea de intrare in vigoare a acestora?