Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... MODIFICARI LEGISLATIVE
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

MODIFICARI LEGISLATIVE

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca noile coduri de procedura civila si penala au intrat in vigoare , iar, daca NU au intrat in vigoare, daca au mai fost aduse modificari codurilor de procedura civ si pen, legilor: 567/2004,regulamentului de ordine interioara al instantelor judecatoresti, Roi al parchetelor, legii 304/2004 si codului deontologic al personalului auxiliar de specialitate din cadrul instantelor judecatoresti si al parchetelor. Precizez ca ultimele modificari cu care sunt la curent sunt cele aduse prin legea 202/2010,legea micii reforme in justitie.
Va multumesc anticipat!
Au mai fost aduse unele modificari Codului de procedura civila prin Legea 71/2011pentru punerea in aplicare a Legii nr. 287/2009 privind Codul civil- Legea de punere in aplicare a noului Cod Civil.
Noile coduri nu au intrat in vigoare.
Au fost aduse modificari si legii 567 prin legea 156/2011
si legii 304 prin O.U.G. 109/2010. De asemenea Legea 71/2011 a modificat cateva articole din Legea 304.
Andreea_Lita, utilizator
Multumesc pentru raspuns!
Deci pot sa inteleg ca noile coduri de procedura nu au intrat in vigoare?
Nu sunt inca in vigoare noile coduri de procedura.