Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facturier
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facturier

daca incep sa folosesc un program pentru editarea facturilor, mai pot folosi in paralel un facturier pentru teren?
DA, se poate, dar la inceputul fiecarui an se face decizie de alocare a seriilor si numerelor de facturi care se vor utiliza in anul respectiv
daca se emit facturi si de calculator si de mana( cumparate formulare tipizate) atunci ele vor avea serii diferite : de ex. seria JCF pt facturi de calculator si JCA cele emise de mana
bafta !!!