avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facturier
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facturier

daca incep sa folosesc un program pentru editarea facturilor, mai pot folosi in paralel un facturier pentru teren?
Cel mai recent răspuns: camelia adina , utilizator 13:14, 19 Ianuarie 2011
DA, se poate, dar la inceputul fiecarui an se face decizie de alocare a seriilor si numerelor de facturi care se vor utiliza in anul respectiv
daca se emit facturi si de calculator si de mana( cumparate formulare tipizate) atunci ele vor avea serii diferite : de ex. seria JCF pt facturi de calculator si JCA cele emise de mana
bafta !!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere facturi rodia rodia O societate care practica comert cu ridicata procedeaza in felul urmator in ceea ce priveste numerotarea facturilor: -emite facturi pe calculator(pana acum a ... (vezi toată discuția)
Completare factura pfa! mihai15mai mihai15mai Buna ziua, Sunt nou in randul PFA-urilor si sunt cam in ceata cu completarea facturilor, sper ca n-am postat gresit, imi cer scuze daca am nimerit gresit. Ma ... (vezi toată discuția)
Facturi fiscale adina_75 adina_75 Buna ziua! Intrebarea mea este urmatoarea:In cadrul unei societati comerciale poti emite in paralel atât facturi fiscale generate direct dintr-un program ... (vezi toată discuția)