Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare 2011 la contractuali din sistemul bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare 2011 la contractuali din sistemul bugetar

Buna ziua, as dori sa stiu si eu daca a reusit cineva sa-i dea de cap la majorarea salariilor cu 15% ca eu nu mai inteleg nimic:O #-o X-( , daca un angajat are salariul de baza format din (salariul de incadrare, salariul de merit 15%, spor dispozitiv 25%, spor vechime 10%) la care se adauga un spor de conditii 15% ; cum se aplica marirea de 15% .Daca repectivul angajat are sal de baza din octombrie 1033 iar sal de incadrare redus cu 25% este de 665.
majorarea se aplica in functie de coeficientii stabiliti prin lege...si vis-a-vis de salariul din octombrie 2010( adica cel redus cu 25%) nu fata de cat abveati inainte de reducere...pe urma depinde si ce sporuri aveti incluse in salariu, ca daca nu-s incluse nu sunt luate in calcul
Legea 285/2010 spune ca nu se aplica anul acesta coeficientii, deci.