avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare 2011 la contractuali din sistemul bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare 2011 la contractuali din sistemul bugetar

Buna ziua, as dori sa stiu si eu daca a reusit cineva sa-i dea de cap la majorarea salariilor cu 15% ca eu nu mai inteleg nimic:O #-o X-( , daca un angajat are salariul de baza format din (salariul de incadrare, salariul de merit 15%, spor dispozitiv 25%, spor vechime 10%) la care se adauga un spor de conditii 15% ; cum se aplica marirea de 15% .Daca repectivul angajat are sal de baza din octombrie 1033 iar sal de incadrare redus cu 25% este de 665.
Cel mai recent răspuns: dumi32 , utilizator 13:15, 19 Ianuarie 2011
majorarea se aplica in functie de coeficientii stabiliti prin lege...si vis-a-vis de salariul din octombrie 2010( adica cel redus cu 25%) nu fata de cat abveati inainte de reducere...pe urma depinde si ce sporuri aveti incluse in salariu, ca daca nu-s incluse nu sunt luate in calcul
Legea 285/2010 spune ca nu se aplica anul acesta coeficientii, deci.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr. 285/2010 - majorare salarii bugetari Raphaela Raphaela Conf.Legii 285/2010 incepand cu 01.01.2011 cuantumul brut al salariilor din luna octombrie 2010 se va majora cu 15%. Lucrand intr-o institutie bugetara am ... (vezi toată discuția)
Cu cat va creste salariul minim, fara sporuri? Andrei92 Andrei92 De exemplu un salriu format din salariu de incadrare 630 Ron si spor de vechime (gd.4) , fara alte sporuri in afara, este de 756 Ron, asta in iunie 2010. Dupa ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna exact salariu de baza? mieluu mieluu am revenit la serviciu dupa 2 ani.am primit o decizie pentru un salariu de baza de 4000lei(salariu incadrare 3400).asta la bugetari. ce inseamna?se va aplica ... (vezi toată discuția)