Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... credite dezvoltarea turismului rural
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

credite dezvoltarea turismului rural

As vrea sa stiu cum se pot obţine credite pentru deyvoltarea turismului rural
Adresându-vă unei bănci sau unei alte entităţi care acordă împrumuturi.

Noi aici însă discutăm despre fonduri nerambursabile.
mhd2011 a scris:

As vrea sa stiu cum se pot obţine credite pentru deyvoltarea turismului rural

Teoretic
PNDR este Programul care sprijina investitiile in agricultura si dezvoltare rurala pentru intervalul 2007-2013.
Este finantat din Fondul European pentru agricultura si Dezvoltare rurala (FEADR) si fonduri de la bugetul de stat.

Masura 313 sprijina dezvoltarea activitatilor turistice in zonele rurale.

Beneficiarii eligibili sunt persoanele fizice autorizate si persoanele juridice-microintreprinderi (maxim 9 angajati si maxim 2 milioane de euro cifra de afaceri).

Practic
Puteti accesa site-ul unei societati bancare/societati de consultanta fonduri nerambursabile-dupa caz, si puteti contacta/trimite detaliile proiectului dvs. Puteti incepe discutiile cu banca pe care o alegeti, pentru a stabili structura optima de finantare pe perioada implementarii, in orice moment doriti.

Mai multe detalii, gasiti aici:
[ link extern ]
Vă mulţumesc pentru atenţia acordată. Va doresc si eu o săptămână cât mai frumoasă !