avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... credite dezvoltarea turismului rural
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

credite dezvoltarea turismului rural

As vrea sa stiu cum se pot obţine credite pentru deyvoltarea turismului rural
Cel mai recent răspuns: mhd2011 , utilizator 01:02, 20 Ianuarie 2011
Adresându-vă unei bănci sau unei alte entităţi care acordă împrumuturi.

Noi aici însă discutăm despre fonduri nerambursabile.
mhd2011 a scris:

As vrea sa stiu cum se pot obţine credite pentru deyvoltarea turismului rural


Teoretic
PNDR este Programul care sprijina investitiile in agricultura si dezvoltare rurala pentru intervalul 2007-2013.
Este finantat din Fondul European pentru agricultura si Dezvoltare rurala (FEADR) si fonduri de la bugetul de stat.

Masura 313 sprijina dezvoltarea activitatilor turistice in zonele rurale.

Beneficiarii eligibili sunt persoanele fizice autorizate si persoanele juridice-microintreprinderi (maxim 9 angajati si maxim 2 milioane de euro cifra de afaceri).

Practic
Puteti accesa site-ul unei societati bancare/societati de consultanta fonduri nerambursabile-dupa caz, si puteti contacta/trimite detaliile proiectului dvs. Puteti incepe discutiile cu banca pe care o alegeti, pentru a stabili structura optima de finantare pe perioada implementarii, in orice moment doriti.

Mai multe detalii, gasiti aici:
[ link extern ]
Vă mulţumesc pentru atenţia acordată. Va doresc si eu o săptămână cât mai frumoasă !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documentatie fonduri pentru o firma de turism popescu georgeta popescu georgeta Buna ziua, Va rog sa ma indrumati cum sa procedez daca vreau sa obtin ceva fonduri europene pentru a putea continua dezvoltarea unei afaceri de familie ... (vezi toată discuția)
Pensiune turistica lungu nicolae lungu nicolae acum 4 ani in comuna saes jud sibiu am vrut sa construiesc o pensiune turistica.Planul meu era sa inchei contracte cu grup operator pentru maxim 8 persoane ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile pentru modernizare pensiune alexandra carabelea alexandra carabelea Familia mea este proprietara unei pensiuni de 2 margarete cu noua camere in Busteni. Putem obtine fonduri nerambursabile pentru modernizarea pensiunii si ... (vezi toată discuția)