Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi salariale

Buna,

Am o nelamurire,firma la care am lucrat a intrat in insolventa ,apoi reorganizare ,dupa aceea toti angajatii au intrat in preaviz de 15 zile .Nu au declarat falimentul dar nici nu ne platesc salariile.Am primit decizia de somaj.Ce trebuie sa facem in cazul acesta?vrem doar sa ne primim restul banilor.
Depuneti plangere in acest sens la ITM.In paralel ,depuneti actiune civila in pretentii la tribunal,pentru a va putea recupera salariile.