Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii restante buget si semnatura declaratii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

restante buget si semnatura declaratii

In cazul unei asociatii care nu si-a achitat darile la stat de aproape un an, cum poate ANAF sa recupereze restantele in momentul deschiderii dosarului de urmarire, cine este raspunzator?Daca doresc sa achit numai somajul restant pentru a beneficia angajatii de somaj, cum pot proceda(platile se fac direct la buget).
In cazul in care unele declaratii au fost semnate si de economistul asociatiei(in lipsa presedintelui) se el raspunde?
cu titlurile executorii de la contributiile de somaj - respectiv asigurati si angajator - va prezentati la trezoreria de care apartineti
dosar penal pt intarzieri de peste 30 de zile la imp cu retinere la sursa la toi care sunt in actul constitutiv al societatii respective
daca achitati tot cu retinere la sursa o sa inceteze apoi urmarirea penala