Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Plec din tara. Ce fac cu firma?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Plec din tara. Ce fac cu firma?

Buna ziua. Vreau sa plec din tara pentru o perioada nedeterminata, si sunt administratorul unei firme. Nu are angajat. Are datorii si de recuperat bani. Care este procedura cea mai buna pe care sa o aplic? Daca e interesat cineva sa o cumpere e bine venit. astept raspuns.
P.S. firma are un leasing activ.
Puteti sa imi spuneti cam cati bani ar costa toate acestea? orientativ? si ce se intampla cu bunurile, datoriile datornicilor si datoriile catre furnizori? Este posibil ca eu ca administrator sa fiu tras la raspundere sau sa fiu amendat ca dizolv firma?