Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act adjudecare termen expirat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act adjudecare termen expirat

exista un act de adjudecare din 24.08.2010, in baza caruia este stabilit avansul dat de catre cumparator la licitatie si un termen de 60 de zile pt achitarea diferentei de pret al imobilului cumparat! acest termen expira deoarece cumparatorul nu obtine credit de la banca pentru a putea achita diferenta de pret! mentionez ca vanzatorii au un credit la o societate de finantare rurala pe care urmau sa-l achite in urma acestei licitatii cu banii primiti de la cumparatorul caruia i s-a adjudecat imobilul! ce se intampla in acest caz?
se poate prelungi termenul de plata a diferentei d pret? se face o noua licitatie?

~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc!