Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... omologare sau nu a diplomei tip Bologna?
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

omologare sau nu a diplomei tip Bologna?

buna seara ,am si eu o nedumerire.am termninat facultatea de asistenta medicala promotia 2010 .as dori sa plec in tenerife sa lucrez ca asistenta .diploma mea este tip bologna,si nu stiu daca trebuie omologata sau numai tradusa .va rog frumos as dori un raspuns concret daca se poiate datorita faptului ca doresc sa plec in vara acestui an.va multumesc frumos!
Trebuie sa omologez, dar omologarea este automatica. Serviciul de omologare in Spania este in Paseo del Prado, 28, Ministerio de Educación.
Acest este norma care regula: [ link extern ]
Si aici situl: cu datele de contact: [ link extern ]
1. Link-urile respective sunt valabile numai daca se pleaca in Spania , nu si pentru alte tari.

2. In ce tara doriti sa plecati ca sa lucrati?
Cornel Vasile, Consilier juridic
@freeles: Tenerife este Spania.
alvarolipo a scris:

@freeles: Tenerife este Spania.

Intr-adevar .... nu am citit prea bine postarea .. mea culpa.:bow: