Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum sa radiez un autoturism?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum sa radiez un autoturism?

Acum 8 ani am vandut un autoturism dacia vechi din '70 fara acte.Cum pot sa-l radiez de la Financiar daca nu stiu nimic despre masina si nu am nici un document nici de-al masinii nici de-al proprietarului:">
Mergeti la un notar si dati o declaratie pe propria raspundere in care explicati ca a-ti vindut masina si nu mai stiti nimic de ea.Pe mine m-a costat 25,00ron. Apoi cu aceasta declaratie in original mergeti la primarie si in baza ei va scoate acel autoturism de la impozit. Eu asa am procedat in dec 2010 si am scos o masina care o plateam de 5 ani.tot asa am vindut-o,cel care a cumparat de la mine a dat-o la rindul lui si etc.Doar ca eu aveam o copie a cartii de identitate ca la notar am dat serie motor,serie sasiu si nr de circulatie.Totusi incercati la un notar.Mult noroc