avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale prelungire valabilitate sediu secundar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

prelungire valabilitate sediu secundar

am de facut recodificare si prelungire valabilitate sediu secundar
ca sa depun cele 2 acte aditionale la contractul de comodat trebuie dosar separat de cel pt recodificare?
stiam ca contractele de comodat trebuie depus in original. aditionalele le pot depune in copie?
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 16:23, 24 Aprilie 2008
trebuiesc dosare separate.
contractul de comodat se depune in original, forma autentica sau sub semnatura privata.
actul modificator al actului constitutiv in original.
aba812001 a scris:

trebuiesc dosare separate.
contractul de comodat se depune in original, forma autentica sau sub semnatura privata.
actul modificator al actului constitutiv in original.


Nu e nevoie acte modificatoare la actul constitutiv.
Actele aditionale lla contractul de comodat le poti depune si in copie conforma cu originalul.
multumesc mult
deci fac dosare separate
~ Conținut șters la cerere ~
am depus pentru recodificare
fiind cabinet medical are un singur obiect secundar de activitate care acum s-a spart in 4 iar referenta mi-a zis ca vor fi trecute toate 4 urmand ca eu sa fac dupa aceea mentiune si sa le radiez pe cele care nu corespund.
deci alti bani
e vorba de 8514 care s-a spart in 4
a mai patit cineva asa?
Ultima modificare: Miercuri, 23 Aprilie 2008
miruna.c, utilizator

Alte discuții în legătură

Recodificare si inregistrare mentiuni DAIANA_ DAIANA_ Dupa cum stiu eu, cererea de recodificare se adreseaza separat directorului ORC, iar mentiunile se cer ca pana acum judecatorului delegat. Deci este nevoie de ... (vezi toată discuția)
Caen szture szture Buna ziua, La recodificarea CAEN-ului societatea noastra a schimbat doar caen-ul aferent activitatii de baza,iar cele secundare au ramas ... (vezi toată discuția)
Act constitutiv actualizat - cesiune parti sociale ContSters50370 ContSters50370 Buna ziua, am si eu o intrebare, daca m-ati putea ajuta v-as fi foarte recunoscatoare. Desi am cautat pe forum, nu m-am lamurit in totalitate. Sotul meu ... (vezi toată discuția)