Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reincadrare personal contractual conform Legii nr. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reincadrare personal contractual conform Legii nr. 284/2010?

Daca in 2009 eram incadrat la o institutie publica pe functia de referent, gr. III, iar prin Legea 330/2009 s-a eliminat gradul III dar un articol din lege stipula ca voi fi reincadrat pe grad II, ceea ce s-a si intamplat, in Legea cadru 284/2010, la Anexa I, cap. II pct. C (Alte unitati bugetare) la litera b) functia referent cu studii superioare nu se mai regaseste, ci doar referent de specialitate
Normele de aplicare a Legii285/2010, nu m-au lamurit, asa ca va intreb cum se face reincadrarea corecta atat pe functie cat si pe grad.

Unde( clasa ) trebuie incadrat un inginer angajat al unei unitati de invatamant superior care pana la o1.o1.2011 a lucrat in sistemul privat si are vechime in munca de peste 25 ani?
Multumiri anticipate!
Nu poate nimeni sa-mi raspunda!:(
Evident ca nimeni nu poate sa va raspunda, ca doar nu suntem ghicitori in globul de cristal:hammer::hammer:
Ca sa aveti vreo sansa, ar fi normal sa ne spuneti macar urmatoarele:
- pe ce fel de functie veti fi incadrat, publica sau contractuala
- denumirea exacta a functiei
- ce fel institutie/autoritate este aceea in care veti fi angajat
- daca veti participa in comisii de implementare a proiectelor europene, etc..
Sau puteti sa cautati anexa respectiva in legea nr. 284/2010, sa identificati functia iar la clasa cuvenita la nivelul minim sa adaugati cele 9 clase cuvenite dvs. pt. gradatia 5...=D>