avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general calcul contributie pensii aferenta concediului de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

calcul contributie pensii aferenta concediului de sarcina si lauzie

Buna ziua,

Va rog mult daca ma poate ajuta cineva cu formula de calcul a cas (pensii) pentru un concediu de sarcina si lauzie.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: DEFNE , utilizator 21:57, 19 Februarie 2011
Am avut o persoana cu 10zile lucrate si 11 zile sarcina si lauzie. In d112 ceva nu fac bine si nu-mi valideaza. Am introdus in sectiunea B datele prt 10 zile si datele de pe CM. Ceva imi scapa.
Contributia individ de sanatate ptr sarcina si lauzie se calculeaz daca are venit mai mare decat min pe economie?
De fapt ce contributii calculez la concediul medical angajat angajator?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 vatafuconstantin vatafuconstantin cum se declara impozitul pe tichetele de masa #-o (vezi toată discuția)
Concediu medical prenatal cod 08. raduionut raduionut Am si eu o intrebare la care nu am gasit raspuns concret, am tot cautat dar nu am reusit sa gasesc un raspuns concret. care este metoda de calcul concediu ... (vezi toată discuția)
Rezumat contributii salariale 2011 crisadi crisadi va rog sa ma corectati daca gresesc: [b]CONTRIBUTII ANGAJAT[/b]: 1. SOMAJ: (Venit realizat + cm unitate)*0.5 % 2. CAS: ( Venit realizat + baza calcul CAs ... (vezi toată discuția)