Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general calcul contributie pensii aferenta concediului de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

calcul contributie pensii aferenta concediului de sarcina si lauzie

Buna ziua,

Va rog mult daca ma poate ajuta cineva cu formula de calcul a cas (pensii) pentru un concediu de sarcina si lauzie.

Va multumesc
Am avut o persoana cu 10zile lucrate si 11 zile sarcina si lauzie. In d112 ceva nu fac bine si nu-mi valideaza. Am introdus in sectiunea B datele prt 10 zile si datele de pe CM. Ceva imi scapa.
Contributia individ de sanatate ptr sarcina si lauzie se calculeaz daca are venit mai mare decat min pe economie?
De fapt ce contributii calculez la concediul medical angajat angajator?
Multumesc