Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj tehnic intrerupt
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj tehnic intrerupt

Buna ziua.
Perioada de somaj tehnic poate fi intrerupta pentru anumite intervale de timp in care sa-mi desfasor activitatea normal? De ex: pot fi in somaj tehnic 3 saptamani, apoi 1 saptamana in activitate, apoi iar in somaj tehnic, iar activitate, etc.? Mentionez ca aceasta este intentia societatii unde sunt angajat; este posibil asa ceva?
Multumesc.
S-a lamurit acest aspect cu ISCIR. Activitatea de RSVTI poate fi realizata cu fractiuni de norma (ex. 2ore/zi). Nu stiu cum poate fi realizat acest lucru din moment ce CIM este suspendat. V-am exprimat intentia societatii - nu stiu insa in ce temei legal poate face acest lucru.